Wellness

WELLNESS

Vitálne svety, saunové svety, vodné svety

Vitálne svety, saunové svety, vodné svety – existujú rôzne názvy, no vždy sú to komplexy sľubujúce rôzne formy relaxu osviežujúce telo i myseľ „pod jednou strechou“. Či už je to samostatne stojace centrum alebo pripojené k hotelovému alebo športovému komplexu, wellness nám sľubuje to, o čom sme vždy snívali.

ČO VŠETKO JE SÚČASŤOU WELLNESS?

Väčšinou začíname tým, čo poznáme najčastejšie, teda klasickou suchou saunou. Či už je v podobe liptovskej drevenice alebo v modernom oblúkovom štýle, vždy je to príval horúceho vzduchu pri minimálnej vlhkosti. Pokračovať môžeme jednou z parných sáun, ktoré nájdeme pod názvom produktu, ktorý na nás najviac pôsobí – či už je to bylinková inhalácia, mentolová alebo eukalyptová. Ak si chcete obohatiť svoj pobyt o zážitok z mora, skúste sa zastaviť v parnej soľnej saune.
Wellness býva veľmi často doplnený o solárium, vírivú vaňu a samozrejme o infrakabínu. Žiarenie s infražiaričov preniká hlboko do organizmu a tento spôsob oddychu uspokojí i tých, ktorý nemajú dobrý pocit z horúčavy v suchej alebo pary v parnej saune. Všetky prvky wellness možete vidieť TU.

Ak svoj pobyt ukončíte ľadovou sprchou pod vedrom odvahy alebo brodením sa v ľadovom bazéne, radi si oddýchnete v tepidáriu na príjemných vyhrievaných ležadlách.