Suchá sauna

 

Firma FI-SA ponúka saunové kabíny vlastnej výroby s použitím saunových pecí a doplnkov švédskej firmy TYLÖ a fínskej firmy HELO. Zákazník má aj možnosť rozhodnúť sa pre saunovú kabínu vyrobenú priamo vo firme Tylö.

Sauny TYLÖ

Sauny HELO

Sauny TYLO Sauny HELO

 

Všeobecne o suchej saune

Spôsob saunovania, ktorý sa rozšíril začiatkom 70-tych rokov zo Švédska najmä v Nemecku a Veľkej Británii. Princíp spočíva v suchej saune s minimálnu vlhkosťou a teplotou 100 až 110 °C.

Sucha sauna

 

Suchá sauna švédskeho typu sa skladá z izolovaných stien obložených drevom. Na vnútorný obklad sa používa len správne vysušené a kvalitné drevo, napríklad Severský Smrek, Červený Céder, Bezuzlová Borovica, Hemlock, z drevín bežne dostupných na Slovensku je vhodná Lipa, Jaseň, Jelša alebo Osika. Na lavice a vnútorné vybavenie sauny sa obyčajne používa drevo africkej vŕby Abachi, ktoré je mäkké a porézne, vďaka čomu na dotyk nepáli, ale pritom sa ľahko udržiava čisté. Zo slovenských je pomerne dobrá lipa, v prípadne núdze je možné použiť drevo topoľové, ktoré sa však zle opracováva a pri použití v saune rýchlo zošedne. Všetky materiály použité v saune musia byť prírodné, na izoláciu sa používa minerálna alebo sklená vata , drevo sa nesmie nijako povrchovo chemicky upravovať.

Sucha sauna Sucha sauna

V prípade často používaných sáun sa používa včelí vosk, alebo parafínový olej na zníženie nasiakavosti lavíc a vnútorného vybavenia.

 

Helo sauny, Fisa sauny, Saunabau, výroba sáun, wellness, Tylo sauny, fínska sauna, švédska sauna, aquavia spa, wellness spa, suchá sauna Helo sauny, Fisa sauny, Saunabau, výroba sáun, wellness, Tylo sauny, fínska sauna, švédska sauna, aquavia spa, wellness spa, suchá sauna Helo sauny, Fisa sauny, Saunabau, výroba sáun, wellness, Tylo sauny, fínska sauna, švédska sauna, aquavia spa, wellness spa, suchá sauna