Viac o vírivej vani

VIAC O VÍRIVEJ VANI

SPA SÚ DOMÁCOU OÁZOU, SÚKROMNÝM REHABILITAČNÝM CENTROM, MIESTOM PRE RELAXÁCIU A ODREAGOVANIE, REGENERÁCIU SÍL A ODPOČINOK.

Spa nabáda k individuálnej relaxácii a rodinnej pohode. Hydroterapia v Spa Vás zbaví bolesti, únavy a stresu. Spa je stále pripravená s výborným teplým kúpeľom. Filtrácia s ionizáciou udržujú vodu čistú, izolácia s termokrytom spa chráni a šetrí peniaze za používanie.

Spa nájdete práve tam, kde ju najviac potrebujete a presne vo chvíli, kedy ju najviac potrebujete = DOMA. Je predurčená k tomu, aby sa stala symbolom domácej pohody.

Spa môžete umiestniť na terasu alebo do zimnej záhrady a kúpeľ si budete vychutnávať pri každom počasí, v každom ročnom období.

Spa pozýva na odpočinok po vyčerpávajúcom pracovnom dni rovnako ako po športovom výkone. Masáž v príjemnom a prirodzenom prostredí teplej vody si môžete dopriať jednoducho kedykoľvek.

Podstatou pozitívnych účinkov hydroterapie je vztlak vody, jej optimálna teplota (37 – 39 °C) a cielené prúdenie.

HYDROTERAPIA

HYDROTERAPIA POSILŇUJE KRVNÝ OBEH, ZNIŽUJE KRVNÝ TLAK, ZLEPŠUJE KOŽNÝ TONUS, UVOĽŇUJE SVALY A STIMULUJE IMUNITNÝ SYSTÉM

Prospešne pôsobí taktiež na psychiku človeka – odbúrava úzkosť, napätie aj depresiu, navodzuje pocit eufórie, relaxácie a pokoja. Hydroterapia mimo iné stimuluje tvorbu endorfínov, čím urýchľuje úľavu od bolesti a únavy. Pobyt v spa pomáha taktiež pri rehabilitácii po zraneniach a pôsobia preventívne – zvyšuje obranyschopnosť organizmu, zlepšuje kondíciu a pohyblivosť.

WHIRLPOOL (JACUZZI)

Masáž vírivou vodou s celotelovou aplikáciou, pričom voda má stálu teplotu 35 – 37°C. Voda je vírená pomocou elektricky poháňanej vodnej turbíny, trysky sú rôznej veľkosti a rozdielnej sily prúdu.
Whirlpool býva väčšinou pre cca 4-6 osôb.

Vodná masáž prispieva k zlepšeniu prekrvenia končatín, aktivuje kožné receptory, uvoľňuje svalovú a kĺbovú stuhnutosť. Má teda liečebný, relaxačný i regeneračný účinok. Odporúča sa pri stavoch po operáciach alebo úrazoch pohybového aparátu, pri svalových atrifiách a periférnych obrnách, diabetes mellitus. Celá procedúra trvá asi 15 – 30 minút.

VÍRIVÝ KÚPEĽ

Je to jemná masáž vírivou vodou s čiastočnou aplikáciou na horné alebo dolné končatiny (vírivý kúpeľ horných končatín, dolných končatín) alebo s celotelovou aplikáciou (vírivý kúpeľ celotelový).

Aplikuje sa vo vani s 1/2 alebo 3/4 náplňou vody so stálou teplotou 36° – 37°C. Voda je vírená pomocou elektricky poháňanej vodnej turbíny.

Prispieva k zlepšeniu prekrvenia končatín, aktivuje kožné receptory, uvoľňuje svalovú a kĺbovú stuhnutosť.

Celotelový vírivý kúpeľ je nahraditeľný podobnou hydromasážnou vaňou či whirlpoolom.

Odporúča sa pri stavoch po operáciach alebo úrazoch pohybového aparátu, pri svalových atrifiách a periférnych obrnách, diabetes mellitus. Vírivý kúpeľ je možné aplikovať aj s použitím minerálnej vody, kde k zlepšeniu zdravotného stavu prispievajú aj minerály vstrebávané pokožkou.

 

Podľa našich zákazníkov sú ale vôbec najkrajšie chvíle strávené s najbližšími v príjemnom prostredí masážneho bazénu …