Keramické parné sauny

KERAMICKÉ PARNÉ SAUNY

Keramické parné sauny sú charakterizovaný vysokou vlhkosťou (do 100%) a relatívne nízkou teplotou (40-45°C).

Okrem toho sa parná sauna líši od klasickej suchej sauny interiérom. Tvorí ju kupolovitá miestnosť s tvarovanými lavicami. Strop v kabíne má tvar klenby, aby po ňom zrážaná voda stekala a nekvapkala na saunujúcich.

Murované lavice sú vyhrievané, obložené keramickým obkladom alebo sklenenou mozaikou rôznych farieb a tvarov. Podlaha v saune musí byť taktiež vyhrievaná. Povrchová úprava stien a stropu musí byť vode odolná.

V strope môže byt umiestnené osvetlenie- tzv. hviezdna obloha, ktorá zmenou farby pôsobí upokojujúco na saunujúcich sa.

Paru v saune vytvára parný generátor, ktorý je však umiestnený mimo priestor sauny v technologickej miestnosti. Kvalitná funkcia generátora pary je zaistená digitálnym ovládaním, ktoré zaručuje stálu teplotu v kabíne, dostatok pary, ovládanie osvetlenia a obsahuje časovač pre dávkovač esencií.

Naša firma Vám dodá kompletnú parnú saunu na kľúč, ale aj samostatnú technológiu a príslušenstvo.

PODMIENKY INŠTALÁCIE

  • podlaha s dnovou výpusťou s protipachovým uzáverom (guličkou).
  • pripravená inštalácia studenej vody a kanalizácie v technologickej miestnosti, kde bude parný generátor.
  • pripravená elektrická inštalácia pre generátor a ostatné elektrické zariadenia (svietidlo, dávkovač esencií), t.j. samostatne v rozvádzači istený elektrický kábel na vopred dohodnuté miesto. Veľkosť a typ kábla, parametre ističa a prúdového chrániča v rozvádzači sa taktiež dohodnú vopred.

TECHNOLÓGIA PARNÉHO KÚPEĽA

Základnou súčasťou parnej sauny je zodpovedajúci parný generátor s ovládacím panelom. Výkon generátora musí zodpovedať objemu parnej kabíny. Kabína je po stavebnej stránke náročná na tepelné a hydro- izolácie a je potrebné špeciálne vykurovanie do všetkých pochôdzych a sedacích častí/sedadlových.

 

Cenová ponuka sa vyhotoví na základe požiadaviek zákazníka. Pri kúpe parnej sauny FISA s montážou naša firma uzatvorí so zákazníkom zmluvu o vykonaní diela na výrobu, montáž a sprevádzkovanie parnej sauny.