Sauny HELO

SAUNY HELO

Helo Ltd je najväčšia spoločnosť v oblasti sáun a parných kúpeľov. Vyvíjame, vyrábame a predávame saunové a parné produkty celosvetovo. Helo Ltd má výrobné pobočky vo Fínsku, Švédsku, Nemecku a Spojených Štátoch a rozsiahly výskumný program pre saunové produkty.

Helo vyrába saunové kabíny, elektrické pece, pece na tuhé palivo, parné kabíny a mnoho iných produktov.

História

Cit pre tradíciu – Spoločnosť bola založená v roku 1919 ako „Karjalan Sahko Ltd“ vo Fínskom Vyborgu. V roku 1949 bol vyrobený prvý prototyp elektrickej pece.Počas šesťdesiatych rokoch sa spoločnosť premiestnila na svoje aktuálne miesto, Hanko vo Fínsku a premenovala sa na „Helo Tehtaat“ (Helo Továrne). V osemdesiatych rokoch Helo získalo 3 konkurentov a výroba bola presunutá do novej účelovej továrne v meste Hanko.Meno spoločnosti sa zmenilo na „Oy Saunatec Ltd“ v roku 1990 a spoločnosť sa stále rozrastala. Na začiatku deväťdesiatych rokov spoločnosť získala najväčšiu výrobu saunových kabín na svete, Knüllwald Sauna GmbH v Germany a boli založené dve dcérske spoločnosti, Saunatec Inc. v Spojených štátoch a Helo (UK) Ltd. vo Veľkej Británii. Koncom deväťdesiatych rokov  Oy Saunatec Ltd získala výrobu sáun a parných kúpeľov Amerec (Nasscor Inc.) v Seattly, US a fínskeho výrobcu pecí Viki Sauna Oy. V 2008 boli zriadené predajné a marketingové operácie v Rusku.Dnes je spoločnosť s menom Helo Group Ltd najväčšia saunová spoločnosť na svete. Helo produkty sú vyvážané do viac ako 80 krajín.

Výroba

Lídri vo vývoji sáun – Helo Ltd má výrobné pobočky vo Fínsku, Švédsku, Nemecku a Spojených Štátoch a rozsiahly výskumný program pre saunové produkty. Helo vyrába pece na tuhé palivo, elektrické pece a ovládače k nim, parné generátory, saunové kabíny Sauny Helo, parné kabíny, infračervené kabíny a mnoho príslušenstva k parným a suchým saunám.