Lamely AQUATOP

LAMELY AQUATOP

Nový „Premium Clean Profile“ je dostupný v dvoch prevedeniach: solárny a hliníkový dizajn. Toto nové prevedenie je 67,5 mm široké a 16,5 mm vysoké, čo zaručuje veľa výhod:

Klasické lamely 60x40mm:

Lamely AquaTop sú vyrábané z PVC alebo PC s troma vodeodolnými komorami pre perfektnú izoláciu. Ich vylepšená UV-rezistencia zaručuje dlhú životnosť. Redukujú vyparovanie a stratu tepla až do 80%. štandardné lamely sú 60mm široké a 14mm hrubé.

Izolačné špecifikácie: λ = 0,07W/mK R = 0,22m²K/W

Lamely sú dostupné v rôznych farbách (biela, šedá, béžová, modrá, solár a priehľadná). Odporúčame používať priehľadné lamely iba vo vnútorných bazénoch. Solárne lamely sú schopné ohriať vodu až o 5°C počas slnečného dňa.

Okrem priehľadných a solárnych lamelov v PVC, máme od 2010 priehľadné a solárne lamely v polykarbonátovej (PC) verzii. Od roku 2013 sme rozšírili našu ponuku farieb o hliníkový vzhľad polykarbonátových lamelov.

 

 

  • minimálna tvorba rias kvôli blokovaniu slnka
  • kvalitná nerezová oceľ 316L
  • ľahko udržovatelné vďaka zakončeniu s výrezmi na čistenie
  • o 25% väčší vztlak – zvýšenie bezpečnosti
  • profil z polykarbonátu odolného prosti nárazom

 

Náš kryt v akcii

 

 

 

 

  • Polykarbonátové lamely majú vysokú odolnosť proti nárazom (442 J/m), čo ich robí odolné proti krupobitiu a odolnejšie proti nižším a vyšším teplotám (-130/+120°C).
  • Váha PVC lamelov: 4,4 kg/m² – Váha PC lamelov: 3,2 kg/m²
  • Predpokladaná životnosť PVC lamelov: 10 – 15 rokov (nepriesvitné PVC) a 8 – 10 rokov (priesvitné a solárne PVC). Predpokladaná životnosť PC lamelov: 12 – 15 rokov.

Naše zakončenia lamelov sú prichytené silikónom a ich zaoblené zakončenie chráni dlažbu. Lamely sú vodotesné, ale nie vzduchotesné. Kondenzácia v lameloch je normálna, nevyhnutná a viditeľná v solárnych a priehľadných lameloch. Koncové kryty majú otvor kvôli jednoduchšiemu umývaniu.

Naše lamely sa rolujú oboma smermi. Vo vnútorných bazénoch môže vzniknúť na kryte povlak. Čistič krytu môže byť použitý na vyčistenie. Na vonkajších bazénoch sa môže objaviť tvorba rias v lameloch. Preto je nutné udržovať ich počas roka čisté. Vyvinuli sme automatické čistiace zariadenie “Coverwash”. Lamely sa veľmi jednoducho inštalujú (zakliknú sa do seba alebo zasunú).

Nedávajte do cesty krytu žiadne prekážky ktoré by mohli lamely zasiahnuť, ako napríklad skimmery, rebríky atď.