Parné generátory

PARNÉ GENERÁTORY

Dôležitou súčasťou parnej sauny je parný generátor s ovládacím panelom a snímačom, zabezpečujúcim jeho správny chod. Parný generátor a ovládač sa umiestňujú mimo priestor parnej sauny. Výkon parného generátora sa určuje v závislosti od objemu parnej kabíny.

Firma FI-SA používa parné generátory firiem HELO a TYLO. Plášť a nádrže generátora sú zhotovené z nehrdzavejúcej ocele. Špirály sú odolné voči korózii a chemikáliám. Súčasťou generátora je elektronický regulátor hladiny vody, prepínač teplôt, elektronický spínač reagujúci na nízky stav hladiny vody v nádrži a teplotný snímač. Parný generátor je vybavený funkciou automatického vyplachovania.

 

Príjemnú atmosféru v parnom kúpeli doplňuje aromaterapia (do vháňanej pary sa pridáva prírodný vonný extrakt pomocou automatického dávkovania esencií, ktoré sa dá ovládať priamo z miestnosti parnej sauny.). Sila vône liečivých rastlín je známa odpradávna. Či už je to eukalyptus, rozmarín, kamilky, mäta, liečivé bylinky Vám pomôžu pri únave, bolestiach hlavy, kašli, či chrípke.

 

Vo verejnej prevádzke sa na dezinfekciu používa automatické čistenie priestoru kabíny –umiestnené na strope.

Priamo v parnej saune môže byť nainštalovaná aj solivácia. Do miestnosti sa parnými dýzami vstrekuje soľný roztok. Soľná para blahodárne pôsobí na dýchacie cesty a zároveň čistí a dezinfikuje pokožku tela.