Drevo ktoré používame

 

DREVO, KTORÉ POUŽÍVAME NA VÝROBU SÁUN

 

abachi, FISA Sauny, Wellness, Saunabau, výroba sáun, saunové drevo

 

Drevo suchomilného druhu africkej vŕby. Veľmi ľahké, porézne, nealergické a trvácne drevo. Vynikajúce na lavice opierky a všetko vnútorné zariadenie sauny, ktoré prichádza do styku s pokožkou. Dobre sa s ním pracuje, má veľmi nízku hustotu a tepelnú vodivosť, vďaka čomu ani v rozpálenej saune na dotyk nepáli. Ľahko sa udržuje čisté a prakticky vôbec nestarne.

 

 

 

 

seversky smrek, FISA Sauny, Wellness, Saunabau, výroba sáun, saunové drevo

 

Najbežnejšie drevo používané na stavbu sáun, je drevo severského smreku rastúceho vo Fínsku, Švédsku a Nórsku vo veľmi drsných klimatických podmienkach. Na rozdiel od smreku rastúceho na v našom klimatickom pásme je u severského smreku, kvôli krátkemu letu a drsnej zime ročný prírastok drevnej hmoty veľmi malý, drevo je tak hustejšie, pevnejšie a správne vysušené nevylučuje miazgu. V saune je toto drevo veľmi trvácne a na rozdiel od smreku pestovaného v miernejších klimatických podmienkach, nepraská a nemusíte sa báť, že vás popáli vriaca miazga vytekajúca z obkladu.

 

 

 

ceder, FISA Sauny, Wellness, Saunabau, výroba sáun, saunové drevo

 

Jemné červenavé drevo ihličnatého stromu príbuzného našej borovici rastúceho najmä v severnej časti Kanady. Vyznačuje sa jemnou štruktúrou, nezvyčajnou farbou a intenzívnou vôňou typickou pre tento druh dreva. Sauna vyrobená z cédrového dreva si roky zachováva typickú a veľmi príjemnú vôňu. Červený céder má v saune široké využitie, prakticky bez obmedzenia je vhodný na všetko vnútorné zriadenie, rovnako ako na obklad sauny, je trvácny a veľmi dekoratívny.

 

 

 

 

pinia, FISA Sauny, Wellness, Saunabau, výroba sáun, saunové drevo

 

Strom príbuzný našej tatranskej borovici Limbe rastúci v prímorských oblastiach Škandinávie. Má veľmi príjemné drevo prakticky bez uzlov s jemne zlato-žltým zamatovým vzhľadom a vynikajúcimi vlastnosťami, ktoré toto drevo vyslovene predurčujú na použitie v saune. Okrem netradičného vzhľadu má vynikajúce termoizolačné vlastnosti a nízku tepelnú vodivosť. Hodí sa však predovšetkým na vnútorný obklad sauny.